Mám zájem o službu

Dílna zralé komunikace

Děkujeme, brzy se vám ozveme!
Bohužel došlo k chybě, zkuste to prosím později.

Proč Dílna zralé komunikace

  • Potřebujeme umět pravdivě pojmenovat své potřeby a příležitosti, ale také druhého vyslechnout.
  • Je to cesta k nalézání win-win řešení, která využijí to dobré, a konstruktivního zvládnutí konfliktu.
  • Jde o základy, užitečné pro všechny sféry lidského života, a ve firmě přispějí k efektivní spolupráci a dobrým vztahům.

Jak budeme pracovat

Jak designujeme kurzy (a proč nevěřím na jednorázová školení)

Budeme se učit autentickému sebevyjádření a empatickému naslouchání. Jedno bez druhého nebude fungovat – buď příliš utlačujeme partnera anebo se nestaráme o naše vlastní potřeby a ani jedno nepovede k dlouhodobé rovnováze a spokojenosti.

Využijeme techniky Nenásilné komunikace Marshalla Rosenberga, inspirujeme se jedním ze zakladatelů humanistické psychologie Carla Rogerse, pochopení PROČ to tak funguje nám dodá moderní neuropsychologie.

Budeme trénovat, zkoušet, selhávat a hledat lepší cesty, vyjadřovat radost, bát se říct něco nepříjemného, uvědomovat si sami sebe a druhé při různých typech cvičení. Cílem je umět autenticky a asertivně vyjádřit sebe, abychom zajistili naplnění vlastních potřeb, ale zároveň umět vyslechnout druhého, abychom pomohli naplnění jeho potřeb a přispěli k win-win řešení.

  • max 15 lidí v jedné skupině
  • tři setkání v intervalu tří měsíců
  • úkoly, které pomohou se změnou zvyklostí a stereotypů
  • konzultace online

Ve velké organizaci lze realizovat plnou dílnu pro klíčové lidi a základní kurz pro ostatní. Plný rozvoj dovedností pak bude na těch, kteří jsou vpředu a mohou nastavovat vzor, oceňovat dobré příklady a konfrontovat nežádoucí styl komunikace.

Mohlo by vás zajímat: